metoda Frenzel

Frenzel

Program szkolenia:

Frenzel Maneuver – manewr do wyrównania ciśnienia w uchu środkowym , opracowany w 1938 roku przez niemieckiego laryngologa, pilota Hermana Frenzel’a. Frenzel rozwiązał problem pilotów, którzy mieli problem z ciśnieniem w uszach podczas nurkowania samolotem z dużych wysokości.

Jeśli nic ci nie wychodzi, oglądasz filmiki na YouTube lub pomaga ci ktoś, kto sam do końca nie wie jak prawidłowo się „przedmuchać” i dalej masz problem, to jesteś we właściwym miejscu.

To jednodniowe szkolenie z techniki wyrównywania ciśnienia jest skierowane nie tylko do freediverów, ale  również do płetwonurków „SCUBA”, którzymają z tym kłopot.

Nauczę cię jak wykorzystać drzemiące w Tobie „moce”, na nowo odkryjesz nurkowanie i zapomnisz o problemach z wyrównywaniem ciśnienia.

Szkolenie obejmuje sesję teoretyczną, ćwiczenia „na sucho”, ćwiczenia w basenie i sesję na wodach otwartych na linie przy bojce (maksymalnie 15-20m głębokości).

Szkolenie ma formę luźną, tzn. podczas prezentacji lub ćwiczeń odpowiadam na każde pytania bez tajemnic oraz  do każdego indywidualnie i każdy dostaje swój własny zestaw ćwiczeń. Po ukończeniu szkolenia moja pomoc się nie kończy.

Wymagania przystąpienia do szkolenia:

Od kandydata oczekuje się obycia z wodą, a najlepiej ukończonego jakiegokolwiek kursu freedivingu lub SCUBA (w dowolnej organizacji). Dla osób poniżej 18 roku życia – pisemnej zgody  rodziców lub prawnych opiekunów.

Konieczne  jest pozytywne nastawienie i wiara we własne możliwości

Cena kursu:

250 do 400 PLN/osobę (zależne od wielkości grupy) – W  cenie biletu  na basen (w Myśliborzu) oraz korzystanie z bazy nad jeziorem. Więcej informacji w cenniku.

WAŻNE!

Warunki uczestnictwa w szkoleniu są ustalane indywidualnie. Są uzależnione od wielkości grupy oraz od stopnia zaawansowania.